Mycie pędzli do makijażu

Utrzymanie w czystości pędzli jest szalenie ważnym aspektem zarówno z punktu widzenia higieny, jak i makijażu. Nieczyszczone pędzle są bowiem idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii, które przenoszone na naszą skórę mogą powodować różnego rodzaju problemy z cerą.

Jeżeli chcesz, żeby twoje pędzle posłużyły Ci na długi czas musisz o nie zadbać. Bardzo ważne jest aby po każdym użyciu je umyć. Dokładne mycie jest bardzo istotne, ponieważ w zakamarkach gromadzi się fluid, cień wymieszany z twoim naskórkiem w wyniku czego rozmnażają się bakterie długo nie myte i źle przechowywane gromadzą na sobie również kurz.

pędzle do makijażu
pędzle do makijażu

W sklepach kosmetycznych można kupić gotowe preparaty które myją i oczyszczają pędzle.Idealnie sprawdza się dla makijażystek. Jeżeli pędzli używasz sama spróbuj ciepłej wodzy z użyciem mydła/szamponu. (Wybieraj delikatne preparaty np dla dzieci).

Mycie mydłem lub szamponem musi być delikatne ruchy delikatne i okrągłe. Nie można rozgniatać rozdzielać włosia ponieważ pędzle długo Ci nie posłużą. Po namydleniu pędzli i wyszorowaniu delikatnie spłucz letnia wodą,  żeby wypłukać z niego cały płyn. Rób to do czasu, aż woda będzie czysta, a pędzel przestanie się pienić.

Bardzo ważne jest tez suszenie pędzli, po wyczyszczeniu ich którąkolwiek z metod. Warto pamiętać, że z mokrego włosia będzie spływać woda może przedostać się do miejsca złączenia włosia z trzonkiem, czego efektem może być rozklejeni rączki. Dlatego świeżo wymyte pędzle nigdy nie należy stawiać w pozycji pionowej – najlepiej ustawić je wręcz odwrotnie – włosiem w dół, bądź po prostu pozostawić w pozycji leżącej aż do wyschnięcia włosia. Najlepiej na ręczniku jednorazowym.

Manicure Japoński

Manicure japoński sięga swoją historią ponad 400 lat wstecz pomysłodawczyniami były japońskie arystokratki, które pragnęły aby ich dłonie były piękne a paznokcie wyglądały naprawdę wyjątkowo zdrowo.  Dlatego już wtedy zaczęto wcierać różne substancję w płytkę paznokcia. Zabieg określany  jest w kosmetyce jako P Shine (nazwa ta jest kojarzona również z japońską firmą kosmetyczną, która wymyśliła i rozpropagowała zabieg na świecie) .

japonia

Manicure japoński to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie nadając im równocześnie połysk jak i zdrowy wygląd. Ten unikatowy, nowoczesny manicure nadaje paznokciom naturalny blask.W składzie papki do manicure znajduje się witaminy A, E, H, prowitamina B5, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza martwego. Technologia wymyślona przez firmę P. Shine pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy zapobiega łuszczeniu i rozdwajaniu się płytki paznokcia.

manicure japoński zestaw
manicure japoński zestaw

Czytaj dalej Manicure Japoński

Dlaczego peeling jest tak ważny?

Naskórek składa się z kilku warstw ułożonych jedna na drugiej. Odpowiednio dobrane złuszczanie umożliwiają usunięcie warstw naskórka na różnej głębokości. W efekcie, naskórek zaczyna się szybko odbudować, przy czym odnawiające się warstwy zaczynają prawidłowo funkcjonować. Peeling przywraca prawidłową strukturę skóry, poprawia jej elastyczność, skóra staje się bardziej nawilżona napięta, a efekt tych reakcji widoczny jest bardzo szybko. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego złuszczania oraz ocenienie głębokości na jakiej występują uszkodzenia i defekty skóry. Na takiej podstawie wybieramy rodzaj peelingu.

Peelingi możemy podzielić działające:

  1. powierzchniowy– obejmuje swoim działaniem wierzchnie warstwy naskórka: warstwę rogową i ziarnistą,
  2. średniogłęboki– dociera do warstwy podnaskórkowej, czyli miejsca, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą. Działając w tym obszarze stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Ten rodzaj peelingu może być wykonywany wyłącznie przez osobę przeszkoloną lekarz, kosmetolog
  3. głęboki– docieraj do skóry właściwej. Ten rodzaj peelingu można porównać do zerwania całego naskórka. Może go wykonać wyłącznie lekarz.

Peelingi możemy podzielić także na rodzaj :

  • mechaniczne – ścieranie naskórka przy użyciu tarcz korundowych lub diamentowych lub kryształków korundu (mikrodermabrazja),
  • fizyczne – wykonywane przy użyciu lasera (CO2, Er:YAG), ciekłego azotu, podtlenku azotu,
  • chemiczne (kwasy)