Stowarzyszenia kosmetyczne

Należysz do stowarzyszenia zrzeszającego kosmetyczki lub kosmetologów? Chciałbyś, a może uważasz, że jako kosmetolog powinnaś? Obawiasz się, że przynależność do organizacji branżowych nie przynosi korzyści? Czym się zajmują się takie stowarzyszenia? Jak zostać ich członkiem?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź w poniższym artykule. Czytaj dalej

Wspomaganie odchudzania

Odchudzanie do długi proces potrzebne jest do tego kilka czynników. Uwaga – występujących równolegle… Odpowiednia dieta, duża ilość wypijanej wody, a przed wszystkim ruch. Wiele z nas szybko się poddaje, dlatego aby szybciej zobaczyć efekty dobrze jest połączyć zdrowy styl życia z zabiegami upiększającymi które wspomogą odchudzanie. Co wybrać, gdy w ofertach ujędrniająco-upiekszajacych można przebierać? Na co się skusić?

zabieg odchudzający
zabieg odchudzający

Zabiegi, które możesz wykonać w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej

  • Bandażowanie – zabieg inspirowany egipskim bandażowaniem, polega na owijaniu ciała nasączonymi bandażami, w składzie których znajdują się minerały i ekstrakty roślinne.
    Do zabiegu wykorzystuje się około 30 rolek nasączonych w roztworze glinki, alg, minerałów z Morza Martwego oraz liczne minerały. Niektóre Panie gubią nawet do 10 cm!
  • Ostrzykiwanie fosfotydylocholiną wprowadzanie substancji do tkanki tłuszczowej na głębokość ok. 1 cm, Czytaj dalej

„Wytnij” zmarszczki nożyczkami

Nożyczki liftingujące nazwa urządzenia rodzi skojarzenie z medycyną estetyczną i obawy o inwazyjność zabiegu, w rzeczywistości to urządzenie w sposób bezpieczny napina i ujędrnia skórę. Niewątpliwie nie jest zabieg, który określiłabym mianem nowinki. Z uwagi na swoją skuteczność i niemal natychmiastowe rezultaty, na dobre zagości w salonach specjalizujących się w zabiegach ujędrniających. Czytaj dalej

Makijaż Wiosenny

trendy we wiosennym makijażu                              Według Firmy Chanel tej wiosny na policzkach gości koral lub brudny róż. Na powiekach błyszczy biel wiosennych płatków, koral, odcienie różu, miedziany brąz, a także chłodniejsza zieleń lub grafit.

Wiosenny manicure może być wyrazisty lub delikatny. Modne kolory to: perłowa zieleń, wyraźne wino i jasny fiolet. Na ustach pojawia się wyraźny akcent. Można wykorzystać pomadki w odcieniach od koralu, poprzez róż do ciemnego wina.

Manicure rybkami

Image3a_id37
manicure Garra Ruffa

Rybie zabiegi na dłoniach i stopach stały się hitem salonów kosmetycznych. Na czym polega rybi manicure lub pedicure oraz czy warto poddać się temu zabiegowi?Ile kosztuje zabieg?Co jest Ci potrzebne aby wprowadzić zabieg do swojej oferty?Na te i wiele innych pytań odpowiadam w najnowszym artykule;) Manicure i pedicure żywymi rybkami…

kosmetologia może być też i fascynacją……