Rozszerzone naczynka – spotykamy się z nimi u osób zarówno ze skóra suchą, jak i tłustą. Częściej występują u kobiet. Ważne by nie tylko właściwie dobrać zabieg, co jak sądzę jest oczywiste, ale także uświadomić klientkom jak o skórę naczynkową dbać. Charakterystyczne dolegliwości cery naczynkowej to:
- opuchlizna,
- pieczenie,
- swędzenie,
- widoczne pajączki (teleangiektazje),
- nadwrażliwość,
- rumieniem.
Ten rodzaj cery występuje u około 10 proc. populacji, tak jak wspomniałam głównie u kobiet, bez względu na typ skóry.
Teleangiektazje umiejscawiają się na policzkach, brodzie, a także na nogach (tzw. wenulektazje). Zmiany powierzchniowe mogą mieć kolor czerwony, a głębsze kolor siny lub niebieski.
Cera naczyniowa należy do najbardziej wymagających rodzajów skór, zatem nie wszystkie zabiegi można wykonywa.
W gabinecie kosmetycznym zabiegów na skórę naczynkową możemy zaproponować kilka. Z tych bardziej popularnych to jono- i sonoforeza, czyli zabiegi mające na celu wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. W przypadku tego rodzaju cery uszczelniających naczynia krwionośne, takich jak witamina K czy PP. Pierwszy z zabiegów polega na zastosowaniu prądu elektrycznego, drugi zaś opiera się na emisji ultradźwięków. Jeden zabieg kosztuje od 90 do 150 złotych.
Ja rekomenduję możesz zmniejszyć naczynka laserem. Metoda laserowa ma tę przewagę, że jest bardziej skuteczna, gdyż pozwala zamknąć najdrobniejsze naczynia krwionośne, choć jest o wiele droższa. Ceny wahają się od 150 do 500 złotych za jeden zabieg.
Kosmetyczka powinna poza wykonaniem zabiegu wyposażyć klientkę w komplet informacji o cerze naczynkowej – jak pielęgnować skórę, jakich kosmetyków używać, czego unikać, a nawet jak się odżywiać… Zdarza się, ze klientki nie wiedzą nawet, ze powinny unikać ciepłej wody.
Zabieg ten jest dość kosztowny, ale efekt jest wart poniesionych kosztów.