Archiwa tagu: laser

Ach te
przebarwienia…

Barwniki mają wpływ na twoją skórę:

  • melanina,
  • hemoglobina,
  • oksyhemoglobina
  •  karoten

Wzmożona fizjologiczna zawartość barwników prowadzi do zaburzeń kolorytu, w tym przebarwień. Wynikają one przede wszystkim ze wzmożonej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Przebarwienia skóry są jednym z najczęstszych problemów kosmetologicznych. Mogą manifestować różne choroby ogólnoustrojowe.

Przebarwienia
Przebarwienia

Istnieje wiele metod leczenia przebarwień. Zwykle jest to proces trudny i czasochłonny. Jedną z efektywnych metod jest laseroterapia. W terapii stosowane są zwykle lasery: rubinowy typu Q-switch, Nd:Yag typu Q-swich, aleksandrytowy typu Q-swich, a także urządzenia IPL. Za pomocą laserów można osiągnąć bardzo dobre wyniki w leczeniu piegów, plam soczewicowatych, przebarwionych brodawek łojotokowych, tatuaży, a także niektórych przebarwień polekowych. Wybór metody leczenia hiperpigmentacji zależy przede wszystkim od etiopatogenezy choroby.

Zabiegi które możesz jeszcze wykonywać na przebarwienia.

Jak można usuwać
zbędne owłosienie ?

kobieta

  • Maszynka–  Bezbolesna, tania, szybka. Efekt jest krótkotrwały, włosy zaczynają odrastać już na drugi dzień. Ponadto ten rodzaj usuwania owłosienia sprzyja wrastaniu włosów i powstawaniu stanów zapalnych skóry. Jeżeli maszynka używana jest wielokrotnie.
  • Pianki, żele, kremy – bezbolesny, tani, szybki. Wykonanie jest banalnie proste należy nałożyć  preparat na owłosione miejsce, po około  10 minut, całość należy usunąć za pomocą szpatułki. Substancja znajdująca się w składzie preparatów, ma za zadanie rozpuścić włos, a raczej jego strukturę białkową. Włos odrasta po kilku dniach, odrastające są słabsze, delikatniejsze.
  • Nitkowanie –  wykonuje się je na brwiach jest .Za pomocą specjalnie splecionej nitki bardzo szybko można pozbyć się niechcianych włosków.Nić jest bawełniana i ma długość około dwudziestu centymetrów. Spleciona w pętelkę umożliwia chwytanie nawet najkrótszych włosków i usuwanie ich z cebulkami. Tę metodę depilacji wykonuje się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.
  • Depilator – sposób bardziej bolesny, natomiast efekty gładkiej skóry utrzymują się dużo dłużej. Usuwanie owłosienia polega na wyrwaniu włosa wraz z cebulką. Minusem jest to, że depilator łapie włoski o długości około 5 mm. Włosy, które będą odrastać będą cieńsze i delikatniejsze
  • Wosk kosmetyczny – metoda polega na nałożeniu rozgrzanego wosku na skórę, przyklejeniu paska fizelinowego zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i następnie oderwaniu go energicznym ruchem pod włos. Jest do dość nieprzyjemny sposób. Efekt gładkości utrzymuje się nawet do 4-6 tygodni. Należy pamiętać, aby włosy podczas zabiegu były odpowiedniej długości.
  • Pasta cukrowa  Pasta to mieszanka cukru, ziół oraz soku z cytryny. Mikstura podgrzewana jest do temperatury ciała, aby uniknąć poparzenia. Nanosimy ją specjalną szpatułką w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, następnie usuwamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Zaletą zastosowania pasty cukrowej jest dokładne usunięcie owłosienia, nawet najkrótszych włosów, o długości zaledwie 1-2 mm.

Trwałe sposoby usuwania zbędnego owłosienia: Czytaj dalej Jak można usuwać
zbędne owłosienie ?

Laserowe
usuwanie przebarwień

Laser umożliwia usunięcie takich przebarwień:

  •  piegi
  • ostuda (nabyte zaburzenie barwnikowe skóry) 
  • plamy po słoneczne
  • plamy soczewicowate (starcze)
  • przebarwienie pozapalne
  • przebarwienia po trądzikowe

Zmiany barwnikowe pod wpływem lasera ulegają ściemnieniu a następnie złuszczeniu i całkowitemu zanikowi. Okres przejściowy trwa od 10 – 12 dni a następnie dochodzi do złuszczenia.1384163_642302479155278_1137093872_n

Zabieg należy powtórzyć 3 razy aby uzyskać oczekiwany rezultat. Okres między zabiegami to od 2-3 tygodni.

Leczenie trądziku laserem

Tak to możliwe i bardzo skuteczne! Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Laser działa bakteriobójczo i odkażająco. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie śladów i blizn potrądzikowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum.

Terapię laserową można stosować samodzielnie, a także w trakcie leczenia farmakologicznego (należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach).

Laseroterapia może być też nieoceniona w pielęgnacji cery łojotokowej i zapobieganiu powstawania trądziku.
Zabieg należy powtórzyć co 2 tygodnie