Tak to możliwe i bardzo skuteczne! Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Laser działa bakteriobójczo i odkażająco. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie śladów i blizn potrądzikowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum.
Terapię laserową można stosować samodzielnie, a także w trakcie leczenia farmakologicznego (należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach).
Laseroterapia może być też nieoceniona w pielęgnacji cery łojotokowej i zapobieganiu powstawania trądziku.
Zabieg należy powtórzyć co 2 tygodnie
Występuje w okresie dojrzewania, początek zmian trądzikowych związany jest z nadmiernym pobudzeniem przez hormony (androgeny) gruczołów łojowych.
Trądzik powstaje gdy, ujścia mieszków włosowych zatykają się oraz gdy występuje nadprodukcja łoju. W konsekwencji powstaje czop łoju i zaskórniki(niezapalna postać trądziku. Na powierzchni skóry w nagromadzony naskórku i łoju rozmarzają się bakterie co wywołuje proces zapalny. Fazy rozwoju trądziku
Ujścia mieszków włosowych „pory” są zatkane. Produkowany w nadmiarze łój zaczyna gromadzić się (jest to jeszcze niewidoczne na skórze).
Gromadzący się łój tworzy zaskórniki – „wągry” (niebolesne, widoczne już jako jasne lub czarne punkty).
Ściany zaskórników pękają i ich zawartość wylewa się w głąb skóry. Rozwijają się stany zapalne. Powstają grudki i krostki to średnio nasilona postać trądziku. Na skórze widać wypukłe, czerwonawe zmiany, które świadczą o rozwoju stanu zapalnego wokół gruczołów łojowych.
Guzki o barwie sino-czerwonej, w środku wypełnione ropą – w tym stadium choroby zakażenie obejmuje głębsze warstwy skóry, a głębokie cysty pozostawiają trwałe blizny.
Lokalizacja trądziku
Twarz
Ramiona
Klatka piersiowa
Plecy
Higiena i pielęgnacja
Przemywanie skóry kilka razy w ciągu dnia (płyn micelarny)
Stosowanie kremu na dzień o właściwościach nawilżających matujących i antybakteryjnych.
Stosowanie na noc kremu antybakteryjnego, który reguluje pracę gruczołów łojowych.
Stosowanie żelu bądź kremu pod oczy.
Stosowanie kostki dermatologicznej: jej właściwości czyszczące i antybakteryjne są odpowiednie do pielęgnacji cery trądzikowej. Kostka dermatologiczna używana zamiast mydła nie pieni się.
Raz w tygodniu peeling enzymatyczny i maseczka kaolinowa
Stosowanie latem kremów z filtrem UVA/UVB.
Stosowanie do makijażu tylko kosmetyków antybakteryjnych.