Występuje w okresie dojrzewania, początek zmian trądzikowych związany jest z nadmiernym pobudzeniem przez hormony (androgeny) gruczołów łojowych.
Trądzik powstaje gdy, ujścia mieszków włosowych zatykają się oraz gdy występuje nadprodukcja łoju. W konsekwencji powstaje czop łoju i zaskórniki(niezapalna postać trądziku. Na powierzchni skóry w nagromadzony naskórku i łoju rozmarzają się bakterie co wywołuje proces zapalny. Fazy rozwoju trądziku
Ujścia mieszków włosowych „pory” są zatkane. Produkowany w nadmiarze łój zaczyna gromadzić się (jest to jeszcze niewidoczne na skórze).
Gromadzący się łój tworzy zaskórniki – „wągry” (niebolesne, widoczne już jako jasne lub czarne punkty).
Ściany zaskórników pękają i ich zawartość wylewa się w głąb skóry. Rozwijają się stany zapalne. Powstają grudki i krostki to średnio nasilona postać trądziku. Na skórze widać wypukłe, czerwonawe zmiany, które świadczą o rozwoju stanu zapalnego wokół gruczołów łojowych.
Guzki o barwie sino-czerwonej, w środku wypełnione ropą – w tym stadium choroby zakażenie obejmuje głębsze warstwy skóry, a głębokie cysty pozostawiają trwałe blizny.
Lokalizacja trądziku
Twarz
Ramiona
Klatka piersiowa
Plecy
Higiena i pielęgnacja
Przemywanie skóry kilka razy w ciągu dnia (płyn micelarny)
Stosowanie kremu na dzień o właściwościach nawilżających matujących i antybakteryjnych.
Stosowanie na noc kremu antybakteryjnego, który reguluje pracę gruczołów łojowych.
Stosowanie żelu bądź kremu pod oczy.
Stosowanie kostki dermatologicznej: jej właściwości czyszczące i antybakteryjne są odpowiednie do pielęgnacji cery trądzikowej. Kostka dermatologiczna używana zamiast mydła nie pieni się.
Raz w tygodniu peeling enzymatyczny i maseczka kaolinowa
Stosowanie latem kremów z filtrem UVA/UVB.
Stosowanie do makijażu tylko kosmetyków antybakteryjnych.
Najdelikatniejszy peeling, który złuszcza obumarły naskórek za pomocą enzymów. Szczególnie polecany jest dla skór wrażliwych, alergicznych, naczynkowych. Jak działa peeling enzymatyczny?
Złuszczanie naskórka następuje poprzez rozpuszczenie połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej. W peelingu znajdują się dwa enzymy roślinne: Papaina – występuje w miąższu niedojrzałych owoców papai. Wykazuje właściwości rozjaśniające. Bromelainy występuje w miąższu ananasa. Wykazuje właściwości złuszczające i wygładzające.
Płyn micelarny– zbudowany jest z mikroskopijnych kuleczek połączonych ze sobą i zawieszonych w roztworze wodnym. Zewnętrzna powłoka cząsteczki miceli posiada właściwości hydrofilowe (przyciągają wodę i odpychają tłuszcze), natomiast cząsteczki tworzące wnętrze miceli (estry kwasów tłuszczowych) posiadają właściwości hydrofobowe (odpychają wodę i doskonale wiążą się z tłuszczami). Czytaj dalej Najlepszy produkt do demakijażu→
Jest to masażu punktów na stopach zwanych refleksami, odpowiadają poszczególnym organom człowieka. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach terapeuta pomaga zmniejszyć i likwidować problemy zdrowotne pacjenta np.: ból karku, bóle żołądkowe, stres i wiele innych dolegliwości.
Przyczyny powstawania „drugiego podbródka” są powszechnie znane m.in: brak ruchu, zła dieta, uwarunkowania genetyczne. Defekt kosmetyczny można zaobserwować u obu płuci, Jednak to kobiety częściej sięgaja po różnego rodzaju zabiegi ujędrniające, ostrzykiwania kończac na chirurgi plastyczne. Warto spróbować mniej inwazyjnego sposobu. Proponuje chwilkę ćwiczeń jeżeli będziesz systematyczna gwarantuje szybki i spektakularny efekt, który nic Cię nie kosztuje.
Defekt kosmetyczny, który dotyczy tkanki podskórnej i tkanki łącznej. Następuje przerost tkanki podskórnej, w związku z tym dochodzi do zaburzeń metabolizmu, cyrkulacji krwi, często towarzyszy gromadzeniu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.
Aby dowiedzieć się jakie są rodzaje cellulitu, stopnie, czynniki zwiększające ryzyko powstawania zapraszamy na naszą stronę. Kosmetolog.net.pl-Cellulit